Bateria łazienkowa – sprawdzamy opinie użytkowników

Technika idzie do przodu i dobrze! Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom możemy nabyć coraz atrakcyjniejsze towary adresowane naszej toalecie. Czytaj dalej a także dowiedz się więcej o podstawowych parametrach.
Dzięki unowocześnionej metodzie nakładania chromu, baterie łazienkowe zatrzymują doskonały wygląd przez długie lata. Nowoczesne baterie umywalkowe są zaopatrzone w nadzwyczaj wygodny system montażu, który pozwala na szybką instalację w łazience. Odpowiedniej jakości bateria powinna mieć także specjalnie opracowany ogranicznik przepływu użycie wody. Jeden uchwyt, którym decydujemy zarówno wielkość strumienia wody (w położeniu pionowym), jak również jej temperaturę (w położeniu poziomym), jest wygodniejszy w użyciu od dwóch pokręteł. Niezwykle higienicznym i ekonomicznym w użyciu rozwiązaniem są tymczasem baterie bezuchwytowe, uruchamiane przyciskiem, dotykiem czy na fotokomórkę, ale są to wciąż rozwiązania dość kosztowne, wykorzystywane na ogół w publicznych łazienkach np. w hotelach oraz kawiarniach, gdzie temperatura wody do czyszczenia dłoni zostaje skonfigurowana odgórnie. Producenci proponują dodatki, które możemy nabyć wraz z baterią. Niektóre są tak istotne, że uznajemy je jako standard, o istnieniu innych należałoby wiedzieć, aby je ewentualnie dokupić. Najtańsze modele możemy zakupić już za kilkadziesiąt złotych. Warto jednakże pamiętać, iż produkty te są niesamowicie proste, niejednokrotnie słabszej jakości i mogą wytrzymać zdecydowanie krócej aniżeli produkty z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 4-7 lat. Cięższe, większe typy są lepsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią marnować wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę wyposażone są w specjalne narzędzie (perlator), jaki natlenia strumień wydobywający się z baterii, co sprawia, że podnosi on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie leci sama woda, lecz mieszanka wody i milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w kolekcji zdecydowanej większości producentów.

Bateria łazienkowa to towar, jaki kupujemy na długie lata. Uważam, iż warto poznać kilka ważnych faktów, aby kupić produkt dobry i bezawaryjny tak, by nigdy nas nie zaskoczyła zalana toaleta.
Kupując baterię wannową bądź prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ również głowica prysznicowa. Jeśli jest dobrze skonstruowana, poprawia oszczędność wody bez obniżania komfortu kąpieli. Dodatkowo w poszczególnych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Zapewniają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak również mocne – w formie biczów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalnych otworach albo wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy zatem, czy równie długa rękojmia obejmuje jednocześnie głowice czy przełączniki. Warto także upewnić się, gdzie poszczególny towar został zrobiony. Zdarzają się niestety takie marki, jakie nabywają kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – podmieniają głowice na solidniejsze i sprzedają, jako towar Polski. Niektóre z takich baterii wytrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, iż dobrzy producenci na swoje wyroby udzielają przeważnie dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różne odcienie – od podstawowego chromu bądź złota, poprzez modne – czerń czy biel, aż po innowacyjne – czerwone, błękitne, a nawet zielone. Przy planowaniu wnętrza należy przewidzieć rozmieszczenie przyłączy wody pod odpowiednio wybrany przez nas rodzaj baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się dewizą: że im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im większa bateria, tym wytrzymalsza i szczelniejsza. Baterie o wyższej wadze mają większe ściany, dzięki czemu są mniej wrażliwe na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w obecnych czasach ubikację bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka różnorodność najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien i kabin prysznicowych, że jedynym ograniczeniem może tutaj być tylko i wyłącznie budżet, który zamierzamy przeznaczyć na baterie.

You may also like...