Baterie kuchenne – zobacz największe zalety!

Baterie kuchenne to jeden z najistotniejszych aspektów aranżacji kuchni. Uważam, iż jej wybór stanowi przysłowiową wisienkę na torcie, dlatego zobacz, co potrzebujesz wiedzieć!
Dobierając baterie kuchenną warto zastanowić się nad jakością która nas interesuje. Chromowana powłoka baterii zabezpiecza ją przed szpetnymi odciskami palców. Kolejnym plusem jest prostota mycia. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy zdani na kojarzące się z dawną epoką białe kurki z błękitnym a także czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wyszli naprzeciw wymaganiom klientów, oferują baterie, których projekt znakomicie pasuje nawet do innowacyjnego wystroju kuchni. W rozwiązaniu posiadającym przenośną wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie niezbędny jest strumień wody. Nadaje się perfekcyjnie do mycia sałaty a także napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama nazwa sugeruje umieszcza się na ścianie nad zlewozmywakiem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą i zimną wodą. Jeszcze kilka lat temu powyższe rozwiązanie było powszechnie używane, ale dzisiaj jest wypierane przez baterie stojące.

Jeśli urządzasz swoją wymarzoną kuchnię lub planujesz w najbliższym czasie wykonać remont, namawiamy do tego, by poświęcić chwilę uwagi na baterie kuchenne. Jest to bowiem aspekt urządzenia, który musi spełniać wiele zadań, a przy tym powinien dodatkowo wyglądać pięknie, gdyż nie da się go w żaden sposób ukryć.
Warianty z wyciąganą wylewką ułatwią napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste a także praktyczne. Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to drobna siateczka, która natlenia wodę. W efekcie używamy jej mniej. Przystosowana do naszych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Warto mieć na uwadze, iż im większa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka i niewielki jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, które należy niezwykle dokładnie rozważyć. Należy tak dopasować dane rozwiązanie, żeby zyskać najbardziej komfortowy system, a dodatkowo – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, by kran był dostosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych warto zadbać, żeby miał także szeroki kąt obrotu. Dobrze też, żeby był oczywisty w obsłudze oraz łatwo się odkręcał, jest to kluczowe w sytuacji, gdy mamy brudne dłonie a także próbujemy odblokować kran łokciem. Oczywiście, równie ważny co funkcjonalność jest wygląd, wylewka mimo dość małych rozmiarów przyciąga wzrok i może tworzyć subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe mają mechanizm, jaki wykrywa zbliżone dłonie a także po określonym czasie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne uruchomienie baterii odbywa się po ponownym przybliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, lub z specjalnymi zespołami wkładów oczyszczających należy zdać się na autoryzowanego fachowca. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się również na troskę o środowisko jak też finanse świetnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki sprawia, iż po uruchomieniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w wypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę częstość korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...