Brodziki prysznicowe – najważniejsze zagadnienia!

Część osób ceni sobie bardziej wannę aniżeli tradycyjną kabinę z brodzikiem. W realnej ocenie zarówno jedno jak również drugie rozwiązanie ma swoje korzyści – czytaj więcej.
Ważne jest również, aby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Należałoby więc zastanowić się nad surowcem, z którego jest stworzony. Najpopularniejsze i częstokroć wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, a w wypadku podłoża styropianowego również wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie stwarza kłopotów. Własności akrylu pozwolą także na zachowanie połysku oraz trwałego koloru. Akryl posiada niezwykle gładką powierzchnię z niewielkim poślizgiem, niesłychanie dobrze redukuje hałas spływającej wody i posiada trwały kolor. Innym interesującym materiałem, z którego tworzy się brodziki, jest lany marmur. Brodziki wykonane z lanego marmuru są niesłychanie solidne a także wytrzymałe na uszkodzenia. Stanowi to materiał powstający z mieszaniny sproszkowanych minerałów a także żywic polimerowych. Lany marmur jest niezwykle gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie wchłania zatem pyłów, a co za tym idzie nie rozkładają się na nim bakterie ani grzyby. Dodatkowo jest miły w dotyku, ponieważ utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast posiadają tę wartość, iż mogą posłużyć także do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, bowiem ich dodatkowe zastosowanie to wanna dla malców. Można w nich także wykonać małe pranie tradycyjne. Kolejnym pozytywem głębokiego brodzika może być narożne siedzisko. To ułatwia kąpiel nie jedynie dzieciom, ale również osobom starym. Warto zastanowić się natomiast nad barwą brodzika, gdyż odcień biały nie jest jedyną możliwą alternatywą. Bardzo modne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone bądź ciemne. Prawidłowo zaadaptowany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia urządzenie łazienki, i dodatkowo daje najwyższy komfort podczas kąpieli. Jeżeli chodzi kształty, nasz wybór jest ogromny. Zakupimy bowiem zarówno brodziki prostokątne oraz kwadratowe, jak również półokrągłe, okrągłe a także narożne.

Planując strefę kąpielową w łazience warto wziąć pod uwagę to, jaką dokładnie powierzchnię możemy na nią poświęcić. Wykonując taką analizę będziemy mogli odpowiednio dopasować wielkość brodzika!
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak duży koszt. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło i cicha praca (najtrafniejszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim wytrzymałość i swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W wypadku brodzików wykonanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich odporność. Nawet, jeżeli podczas normalnego korzystania na brodziku pojawią się wady lub odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zamaskować. Wystarczy wykorzystać płynny akryl albo specjalistyczne produkty do naprawy. Brodziki półokrągłe wykorzystywane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym czy prostokątnym. Ostatnio popularne stały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. niskie, wystające tylko parę cm nad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience nowomodnego klimatu i są odpowiednie do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie a także nie wylewa się z brodzika na podłogę. Niskie brodziki to doskonała propozycja dla osób lubiących innowacyjny design. Warto jednak pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, prawdopodobną konieczność uformowania wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to możliwe, należy zastosować brodzik kompaktowy, jednak, jeśli chcemy zachować dostęp do spodu brodzika, należy dobrać brodzik ze zdejmowaną obudową. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, warto rozważyć brodzik głęboki, zwykle dostępny z siedziskiem – będzie to właściwe rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na kształty danego brodzika, natomiast kształt oraz stylizacja zależy wyłącznie od twojego stylu oraz pozostałego urządzenia łazienki.

You may also like...