Czarna łazienka – sprawdź jak uniknąć błędów!

Czerń to odcień, na który stawiają osoby zdecydowane. Przed podjęciem prac dobrze jest sporządzić analizę i wizualizację tego wnętrza, gdyż późniejsze przeróbki potrafią być drogie.
Zestawienie bieli a także czerni jest niezwykle popularne nie jedynie w aranżacji pokoju bądź kuchni. Coraz powszechniej a także umiejętnie wchodzi także do naszych łazienek. Ponieważ czarny kolor optycznie pomniejsza pomieszczenia, a biały je powiększa to zestawienie kolorów sprawdzi się również w średnich jak i dużych łazienkach. Wszystko zależy tak naprawdę od powierzchni wnętrza oraz jego kształtu. Do małych toalet i WC wystarczą umywalki szerokości 60 cm, podwieszane do ściany, oraz często nawet kątowe, jakie zajmują kłopotliwe do zagospodarowania miejsce. Coraz częściej odchodzi się od standardowej kabiny prysznicowej na rzecz kabin gatunku walk-in, które stworzone są z oszklonych ścian, montowanych bezpośrednio w posadzce z odpływem prostym, co w rezultacie nie wymaga montażu klasycznego brodzika. Przy takim rozwiązaniu toaleta od razu zyskuje na oryginalności. Oszklony natrysk z wykorzystanym odwodnieniem liniowym wyraźnie oddziela w łazience przestrzeń mokrą od suchej, oraz tym samym nie blokuje niezbędnej przestrzeni.

Czerń we wnętrzach uznawana jest za dość śmiałą. Może przytłaczać, jednak odpowiednio wkomponowana we pomieszczenie nada mu atrakcyjności, klasy, powagi. Skupia na sobie wzrok oraz pochłania światło. Przeważa nad otoczeniem, przykuwając uwagę.
Szarość i czerń to kolory kontrastowe. W współzależności od preferencji można wybrać połączenie z przewagą bieli (wtenczas łazienka będzie jaśniejsza) lub z przewagą czerni (taka toaleta będzie bardziej zagadkowa, w nastroju artystycznym). W dowolnej wersji to zestawienia niesłychanie eleganckie i ponad czasowe. W przestronnych salonach kąpielowych można zdecydowanie umieścić większą umywalkę podwójną czy dwie mniejsze – najlepiej jedną przy drugiej. Czerń jedynie w postaci blatu, uchwytów, ramy i akcentów na ziemi. Czerń pozwoli nam się wyciszyć, da nam poczucie odpoczynku, spokoju oraz bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą sprawi, że powierzchnię nie będzie nudna. To od naszego nastroju będzie zależało, czy skoncentrujemy się w danym czasie na intymnej czerni, bądź świeżej bieli. Dzięki temu prosta toaleta dynamicznie reaguje na nasze potrzeby. Czarna toaleta to nie jest rozwiązanie łatwe, uniwersalne i dobre dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet świetnie urządzona toaleta w takiej kolorystyce znajdzie swoich zagorzałych przeciwników. Wynika to z indywidualnej percepcji kolorów i upodobań. Wrażliwe osoby mogą poczuć się przygnębione i osaczone w takim pomieszczeniu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się i zrelaksują. Obojętnie od kolorystyki czarnej, białej czy kolorowej, małe pomieszczenie można zaaranżować tak, by optycznie wydawało się większe. Nie musisz dlatego rezygnować z ciemnych kolorów urządzając małą łazienkę. Wszystkie chwyty dozwolone. Zwłaszcza kłopotliwe do czyszczenia w łazience są zakątki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi sprzętami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Więc na etapie projektu należałoby zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod jakie zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile przestrzeń na to pozwoli, należałoby postawić w takim miejscu, by z obu stron mieć do niej swobodny dostęp. Wanna powinna mieć zabudowę pełną, by nie mógł się pod nią zbierać kurz albo być jej zupełnie pozbawiona, co pomoże mycie podłogi. Decydując się na czarno-białą ubikację, by nie była zbyt nudna, należałoby postawić na różnorodność wzorów. Kafelki podłogowe w stylu hiszpańskim, spowodują, iż mimo braku żywych odcieni, Wasze mieszkanie będzie posiadało niepowtarzalny klimat.

You may also like...