Dowiedz się więcej o stylu industralnym!

Dużo osób zastanawia się, dlaczego nurt industrialny zyskuje tak szybko na renomie. Moim zdaniem odpowiedź jest prosta, ponieważ jest wyjątkowy a także jedyny w swoim stylu.
Wielkie powierzchnie, wysokie loftowe wnętrza oraz minimalistyczne dekoracje – oto charakterystyczne cechy stylu industrialnego. Styl przemysłowy najlepiej sprawdza się we wnętrzach loftowych, ale możesz go również zastosować w kawalerce, gdzie powierzchnia jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała niesłychanie modnego stylu, meble z odzysku można wymieszać z minimalistycznym wyglądem z najwyższej półki. Skoro już wiemy, jakie są podstawowe cechy systemu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Trudno stwierdzić, czy posiadamy większe predyspozycje do eksperymentowania we wnętrzach czy desperacko pragniemy przekształcić otoczenie na oryginalniejsze i bardziej kuszące. Należałoby zadbać o to, aby detale o podobnych wartościach pojawiały się w całym wnętrzu. Planowanie pomieszczeń w systemie industrialnym to „upraszczanie”, dlatego konkretne strefy nie powinny się od siebie separować co powoduje, iż wzrok płynnie przemieszcza się po całej przestrzenni nie natykając się na widoczne granice wizualne. Kierunek przemysłowy tworzą w znacznej mierze przestronne, wysokie oraz surowe strefy, najlepiej opatrzone ogromnymi oknami. Trend industrialny jest dla tych, którzy szukają oryginalności a także czegoś, co odbiega od sztampowych pomieszczeń z folderów meblowych. Styl ten narodził się w Nowym Jorku, gdzie pod naciskiem recesji rozpoczęto masowo likwidować manufaktury oraz magazyny. Aby mieszkanie było odpowiednio oświetlone a także wpasowało się w styl przemysłowy, zrezygnuj z firanek oraz zasłon zdobiących okna. Meble oraz dodatki należy zawsze dopasowywać mądrze a także myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej oraz lokatorów. Salon w stylu industrialnym winien być podtrzymany w chłodnej, obiektywnej kolorystyce – na miejscu będą szarości, chłodne beże, czerń oraz biel. Trend przemysłowy we wnętrzach widoczny jest często na ścianach – pokochaliśmy cegłę, beton a także chłodne odcienie farb. Beton- we pomieszczeniach w trendzie przemysłowym uważany, jest jako budulec wykończeniowy.

W temacie aranżacji pomieszczeń możemy spotkać się z coraz nowymi stylami. Jednym z ekspresowo rozwijających się styli jest Industrialny, jaki napotkać możemy w wielu mieszkaniach.
Styl industrialny jest bardzo prosty, zimny, dlatego detale takie jak rury, kable, betonowe stropy są uwypuklane. Doskonałe odcienie do mieszkania w tym stylu to barwy zimne, beznamiętne, takie jak białość, odcienie szarości, brązy, ceglana czerwień. Wzór przemysłowy urodził się w momencie, gdy rozpoczęto przekształcać hale fabryczne a także magazyny na potrzeby mieszkalne. Lofty i pomieszczenia organizowane od podstaw w stylu przemysłowym charakteryzują się szerokimi, zajmującymi całą powierzchnię ściany z oknami, dużą powierzchnią oraz bardzo szerokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w domu przedmiotów i detali należy zmniejszyć do minimum – należy kierować się zasadami minimalizmu. W tej sytuacji należałoby skorzystać z betonu architektonicznego, jaki je zakryje, a jednocześnie pozwoli zachować industrialny styl wyglądu (prostym wyjściem jest zastosowanie gotowej do użycia pasty w tonie szarego betonu, doskonale odwzorowującej naturalny, szalunkowy beton. Dziś nurt industrialny kojarzony jest z niezależnością, ekskluzywnością a także doskonałym gustem. Kiedyś ludzie do pomieszczeń znosili odnalezione meble, wykorzystywali meble i dodatki znalezione na obszarze byłych manufaktur – tak narodził się nurt industrialny. Wystarczy budynek, który kiedyś służył do celów przemysłowych i dostosowujemy go na cele lokalowe, zatrzymując wszystkie ważne cechy budownictwa industrialnego. Znakomicie wyeksponuje charakter kuchni, doskonale sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w toalecie! Dzięki temu udaje się otrzymać wspaniały efekt nawet wtedy, gdy wydaje się, iż mieszkanie jest za małe na styl industrialny. Tak samo, jak kolory istotne są również surowce wykorzystywane w takim pomieszczeniu. Styl przemysłowy korzysta z inspiracji przemysłową szorstkością oraz chaosem, by paradoksalnie stanowić niezwykle efektowne, wręcz prestiżowe wnętrza. Ściana, jaka pokryta będzie białą cegłą, wprowadzi do salonu przemysłowy charakter. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na życie w loftach i trend przemysłowy fabrykanci płytek wyszli własnym kontrahentom naprzeciwko wprowadzając na rynek płytki przedstawiające beton i metal. Zastanowimy się, które rodzaje światła sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w ten oryginalny sposób oraz jakie konkretnie rodzaje lamp dobrać, jeżeli planujemy osiągnąć industrialny efekt wystroju we środku własnego mieszkania bądź domu.

You may also like...