Jak uniknąć oszustw podczas skupu samochodów w Bydgoszczy?

Sprzedaż samochodu używanego na popularnych portalach internetowych nie jest bezproblemowa. Proces ten obejmuje m.in. takie działania, jak przygotowanie auta do prezentacji lub spotkania z zainteresowanymi osobami. Źródłem demotywacji może być brak spodziewanych rezultatów w formie odsprzedaży auta. Nie dziwi zatem fakt, iż sporo osób w takiej sytuacji nawiązuje współpracę ze skupem aut. W jaki sposób można sprzedać auto w skupie? Czym kierować się podczas wyboru najkorzystniejszego auto skupu w mieście Bydgoszcz? Koniecznie przeczytaj nasze informacje!

 

Zalety sprzedaży samochodu do skupu online.

Planując sprzedaż auta do skupu, warto zastanowić się nad zaletami, wynikającymi z podjęcia takiej decyzji. A jest ich naprawę wiele. Skupy aut to przede wszystkim najskuteczniejsze wyjście dla posiadaczy aut powypadkowych oraz zużytych. Na takie samochody bardzo ciężko wyszukać zdecydowanego kupca. Dużo skupów aut wprowadziło do swojej oferty możliwość skorzystania z lawety. Ułatwia ona transport niesprawnych pojazdów i zapewnia bezpieczne przewiezienie ich do auto skupu. Dzięki współpracy ze skupem aut, nie musimy także szukać kupca na własną rękę. Na popularnych portalach internetowych trudno przebić się ze własną ofertą.

Korzystając z oferty skupu, pojazd można sprzedać w kilkadziesiąt minut, przy wsparciu specjalistów i z bezpłatną wyceną. Nawiązując współpracę ze skupem aut, należy również spodziewać się innych profitów. Zatwierdzenie umowy wiąże się np. z wypłatą gotówki do ręki byłego już posiadacza auta. Zwiększa to bezpieczeństwo sprzedaży i powoduje, iż właściciel auta nie musi oczekiwać, aż pieniądze dotrą na jego konto. Z tych właśnie względów coraz więcej osób decyduje się rozpocząć współpracę ze skupem aut, rezygnując tym samym z samodzielnego poszukiwania kupca.

 

Czy muszę mieć oryginalne dokumenty samochodowe przy skupie?

W skupach aut sprzedać można różne pojazdy. Można tu sprzedać stary pojazd z bagażem doświadczeń oraz nowocześniejszy model w zdecydowanie lepszym stanie. Podejmując decyzję o odsprzedaży auta do skup aut uszkodzonych Bydgoszcz należy dowiedzieć się, których dokumentów będzie on wymagał w trakcie sprzedaży. Na pewno będzie to dowód rejestracyjny pojazdu, który ma zostać zbyty. Bez tego dokumentu, transakcja nie będzie mogła dojść do skutku.

Jeśli została przekazana karta pojazdu, należy również przedstawić ja w skupie aut. Ważne ubezpieczenie OC to z kolei ostatni, choć niemniej ważny punkt na liście dokumentów, wymaganych przez auto skup. Nierzadko pada również pytanie, czy w skupie aut można sprzedać pojazd, jaki nie ma ubezpieczenia OC. W praktyce taka transakcja jest możliwa. W trakcie wyrejestrowania samochodu brak składki zostanie jednak zgłoszony, a właściciel auta weźmie odpowiedzialność materialną za zaistniałą sytuację. Podczas odsprzedaży auta do skupu, niezbędne są też dokumenty jego dotychczasowego właściciela. Należy do nich głównie dowód osobisty. Sytuacja komplikuje się, kiedy auto kupowane było na współwłasność. Nieodzowna staje się wówczas obecność wszystkich osób, wymienionych w dokumentach jako współwłaściciele. Obecność współwłaścicieli znosi natomiast ich notarialna zgoda na sprzedaż samochodu do auto skupu.

 

Czy warto korzystać z usług serwisów internetowych do skupu aut?

Ile płacą skupy aut za używane samochody? Pytanie to bardzo często pojawia się wśród właścicieli aut. Skupy aut nie posiadają jednak określonym cennikiem. Podstawą propozycji są dokonywane tu wyceny. Wycena, znajdująca się w ofercie od auto skup Bydgoszcz, jest zarówno darmowa, jak również niezobowiązująca. W jej trakcie tworzona jest rzetelna wycena stanu technicznego samochodu. Specjalista ocenia również liczbę przebytych przez samochód kilometrów, jego markę, model, rocznik, a także stan tapicerki i wygląd lakierniczy. Ostateczna oferta uzależniona jest więc wieloma czynnikami.

Warto wiedzieć natomiast, iż w skupie nie uzyskamy pełnej wartości naszego auta. Za samochody w doskonałym stanie technicznym można zarobić więc ok. 80% ich rzeczywistej wartości rynkowej. Stare samochody w opłakanym stanie skupowane są za 60% wartości. Taka cena rekompensowana jest natomiast przez eliminację potrzeby samodzielnego wyszukiwania kupca. Jak wiadomo, wysłużony pojazd ciężko sprzedać, a sam proces jest uciążliwy i nie zawsze przynosi spodziewane efekty. Skupy samochodów skupują auta błyskawicznie i w ten sam sposób wypłacają za nie gotówkę.

You may also like...