Jak zaaranżować stylową łazienkę?

Łazienka to ta część domu, w której powinniśmy czuć się komfortowo i wygodnie. To tutaj  relaksujemy się po ciężkim dniu, biorąc kojący prysznic lub orzeźwiającą kąpiel w wannie. Miło jest więc spędzić ten czas, w miejscu, które jest przyjemne oraz urządzone w stylu, który nam całkowicie odpowiada. Jak więc zaaranżować stylową łazienkę? O tym już poniżej.

ładna biała łazienka

Dodatki tworzące klimat w stylowej łazience

Jak już wyżej wspomnieliśmy, łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. To strefa komfortu, w której odprężamy się po ciężkim dniu. Istotną kwestią jest aranżacja łazienki, w taki sposób, aby była funkcjonalna oraz estetyczna. Nie ulega wątpliwości, że wprowadzenie elementów złotych czy też złoconych wzbogaci cały design. Dzięki drobnym elementom możemy olśnić wszystkich, którzy pojawią się w naszej łazience. Oprócz dużej ilości dodatków w postaci kubków, szkatułek czy wieszaczków, możemy postawić także na złote ściany. Bez względu na to, czy wybierzemy płytki w kolorze złota, czy muśnięte tą barwą, wprowadzimy w zachwyt każdego, kto pojawi się w tym pomieszczeniu.

Jeśli nie jesteś typem, który uwielbia błyskotki, ciekawym pomysłem może okazać się wprowadzenie do aranżacji żywych kwiatów. Nic tak nie dodaje świeżości, jak aromat żywych kwiatów. Innym prostym zabiegiem podkreślającym wyjątkowy i unikatowy styl Twojej łazienki jest połączenie bieli z czernią, która może na przemian się przeplatać z elementami w bardziej kontrastowym kolorze.

Rola armatury w aranżacji łazienki

Stylowa łazienka to nie tylko dodatki czy użyte na ścianach kolory i materiały. To także odpowiedni dobór armatury sanitarnej oraz ceramiki łazienkowej. Wszystkie te elementy muszą tworzyć spójną całość, która będzie ze sobą harmonijnie współgrać. Styl i elegancja  to nie to samo co przepych. Nadmierna ilość dodatków, nawet tych najbardziej stylowych i eleganckich, może zaszkodzić całemu wnętrzu, jeśli nie zachowamy umiaru.

Stworzenie nowoczesnej łazienki, która będzie zachwycała swym urokiem, to odpowiednie zaplanowanie zakupu takich jak umywalka czy bateria prysznicowa. Nie mamy na myśli, tylko i wyłącznie koloru tych elementów. Sposób montażu to także kwestia, która zaważy na estetyce panującej w pomieszczeniu. Im więcej elementów znajdzie się wewnątrz, tym lepiej. Warto więc zastosować baterie łazienkowe podtynkowe, które są schludne i nienachalne w swym wyglądzie. Zaletą tego rozwiązania jest ukryty główny mechanizm. Z zewnątrz widać tylko te elementy, które są niezbędne do jej użytkowania. Chcąc więc postawić na stylowe wnętrze, należy postawić na minimalizm.

Kolejna rzecz, o której nie wolno zapominać to wybór armatury łazienkowej. Wybór baterii wannowej czy prysznicowej powinien być uzależniony od wyboru baterii umywalkowej. W urządzonym na nowo wnętrzu nie powinno być miejsca na miszmasz oraz chaos, który cechują przypadkowo dobrane produkty. Zabieg aranżacji powinien być przemyślany i dobrany w taki sposób, aby zwracał na siebie uwagę w nienachalny sposób.

Więcej inspiracji łazienkowych znajdziesz na stronie www.lazienkiabc.pl

You may also like...