Kabiny prysznicowe – czy to dobry pomysł?

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej nie jest łatwy, dziesiątki parametrów, przeróżne rozmiary – przeciętna osoba może mieć kłopot znaleźć się w tym, czytaj dalej ten wpis oraz dowiedz się na co zwłaszcza należy zwrócić uwagę.
Następnie w zależności od powierzchni łazienki, jej aranżacji należy ustalić czy ma to być kabina uchylna lub odsuwana. Dodatkowo kabina prysznicowa winna nawiązywać wizualnie do całej aranżacji wnętrza, jego stylizacji. Ważną cechą jest też solidne wykonanie – kabina prysznicowa to produkt przewidziany na wiele lat użytkowania. Prostota sprzątania uwzględniono już na poziomie projektowania, lub także użycie jedynie górnej bieżni. Eliminujemy w ten sposób miejsca kłopotliwe do sprzątania, podatne na zanieczyszczenia czy zakamienienie. Posiadając na uwadze ciągłą eksploatację warto przemyśleć wykorzystanie hydrofobowej powłoki na powierzchniach szklanych ułatwiającej czyszczenie a także wiążącej odkładanie się wapnia. Także przy kabinach jak i drzwiach prysznicowych podstawowym kryterium może być też jakość drzwi, zazwyczaj większe w modelach uchylnych, które wymagają jednak szerszej przestrzeni. Jeżeli chodzi o specjalne funkcje kabin, częstokroć całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, oprócz podstawowej słuchawki prysznicowej, mają kran (taki, jak w wannie), deszczownicę zamontowaną do sufitu, a nawet specjalistyczny panel do masażu nóg. Jeżeli natomiast do normalnej kabiny pragniemy dokupić oddzielnie panel sterowania z hydromasażem, dopłacimy za niego od ok. 400 zł do nawet 10 000 zł. W przypadku bardziej komfortowych paneli możemy liczyć na dodatkowe możliwości, takie jak termostat, radio, alarm czy podłączenie do telefonu. Możemy wybrać zatem tańszy albo droższy typ, w zależności od przewidzianych przez nas kosztów. Należy tylko pamiętać, iż wybór tradycyjnych rozmiarów a także kształtów jest wielki, jednakże nietypowych – niewielki.

Współczesna kabina prysznicowa to taka, która zaspokoi wszystkie nasze pragnienia. Rynek się rozwija, dlatego wybierając kabinę do łazienki, należy mieć na uwadze kilka niesłychanie istotnych kwestii.
Niezależnie od wybranego materiału, samo wykończenie może być dowolne. Można zatem zdecydować się na ścianki transparentne jak i matowe, z nadrukiem albo gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe albo brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje małych łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika montowana jest na właściwie przygotowanej posadzce. Dziś jest to niesłychanie powszechne rozwiązanie, jakie nie zaburza estetyki łazienki i pozwala wizualnie ją powiększyć. Stanowi to także często wybierane rozwiązanie, jeżeli kabina ma mieścić się we wnęce – wówczas tak właściwie nie ma już potrzeby obudowywania ścian kabiną. Problematyczne może być samo zorganizowanie odpowiedniej posadzki, która musi być w pełni chroniona przed podsiąkaniem. W tym modelu zabudowane są także syfony prysznicowe, co może powodować problemy przy naprawie a także czyszczeniu. Zamiast za każdym razem usuwać skutki zabrudzeń, należałoby już na starcie zabezpieczyć się przed ich powstawaniem. Pomoże w tym hydrofobowa powłoka, która skutecznie zapobiegnie przywieraniu wszelkich substancji do zabezpieczonej nią warstwy. Dzięki temu prysznic będzie dłużej schludny. Uczeni zaprojektowali taką technologię, dzięki analizie liści lotosu. Pomimo tego, że rosną one w zamulonej wodzie, zawsze są estetyczne i suche. Nie przywiera do nich brud, a powstałe zabrudzenia z niezwykłą łatwością usuwa wiatr oraz deszcz. Zarówno w kulturze zachodu kwiat lotosu jest uważany za znak niewinności.

You may also like...