Kanapa w pokoju gościnnym

Umeblowanie pokoju gościnnego to zawsze nie lada wyzwanie i wymaga dokładnego zaplanowania i odpowiedniego dobrania mebli. Najważniejszą rolę odgrywa w nim łóżko bądź wygodna kanapa, która dodatkowo umożliwi przenocowanie nam naszych gości. Na co postawić i czym kierować się przy wyborze mebla wypoczynkowego do pokoju gościnnego? Sprawdź jak wygląda odpowiedź na to pytanie i jaki rodzaj mebla jest rekomendowany przez specjalistów.

Jednogłośnie stwierdzamy, że najbardziej optymalnym wyborem jest kanapa z funkcją spania. Dlaczego? Dlatego, że to uniwersalny mebel, który najlepiej dopasuje się do potrzeb Twojego gościa oraz rozmiaru pomieszczenia. Kanapa daje również niemałe pole do popisu w zakresie wyboru, dlatego nie musisz się obawiać, że nie znajdziesz mebla, który odpowiadałby Ci kształtem, rozmiarem oraz kolorem.

kanapa

Kanapa z pojemnikiem na pościel

Zacznijmy od rzeczy najważniejszej – kanapa w pokoju gościnnym powinna być wyposażona w pojemnik na pościel. Powodów jest wiele. Po pierwsze zyskasz dodatkowe miejsce na przechowywanie pościeli dla gości i innych rzeczy w przestrzeni domu. Po drugie nie zawsze znasz przyzwyczajenia swoich gości. Być może będą chcieli pościelić łóżko i schować pościel do pojemnika na dzień, a po trzecie nie będziesz musiał kupować dodatkowych szaf i komód do pokoju gościnnego.

Nieśmiertelna wersalka zawsze w cenie

Wersalka to chyba jeden z najpopularniejszych rodzajów kanap, który jest stosowany w pokojach gościnnych. Wszystko za sprawą jej uniwersalności i poręczności. Mebel jest łatwy w obsłudze i jednym zwinnym ruchem regularna kanapa staje się wygodnym łóżkiem do spania, w którym możesz gościć nawet parę.

Narożnik? Dlaczego nie!

Narożnik to również doskonały pomysł jeśli chodzi o pokoje gościnne. W trakcie dnia taki mebel nie zajmuje zbyt wiele miejsca i można umieścić go w rogu niewielkiego pokoju. Po rozłożeniu otrzymujemy regularne łóżko, które gwarantuje komfortowy sen dla pary nawet z małym dzieckiem. W pokoju gościnnym zdecydowanie lepiej sprawdza się kanapa niż regularne łóżko.

You may also like...