Kominek w salonie – innowacja w twoim mieszkaniu!

Pomimo, że kominek pojawia się przede wszystkim w salonach domków jednorodzinnych, a piec koza w starych mieszkaniach, to lokatorzy bloków także mogą umeblować sobie salon z kominkiem. Mogą oni postawić na tzw. kominki elektryczne.
Wyposażając salon z kominem, należy głęboko się zastanowić nad charakterem, w którym ma być urządzone lokum. Zazwyczaj decyduje o nim projekt obudowy kominka. Może ona być skonstruowana w stylu retro z kamienia, kafli czy cegły lub z materiałów przeznaczonych stylowi nowoczesnemu. W całości aranżacji należy zadać o równie właściwy odcień obudowy kominkowej. Zdeterminuje on czy kominek będzie główną dekoracją mieszkania, czy też będzie się w nie wtapiał. Warto dodatkowo pamiętać, iż wbrew powszechnym opiniom kominek wolno zastosować także we wnętrzach tradycyjnych, jak i współczesnych. Spore znaczenie przy aranżacji salonu z kominkiem ma też wybór rodzaju kominka. Tutaj wytwórcy oferują urządzenia umocowane do ściany, kominy dwustronne bądź kątowe. Jeżeli zdecydowaliśmy się zaś na samodzielne wykonanie osłony kominka, obok zwyczajnego kamienia możemy wyszukać także praktyczną, ale niesamowicie efektowną cegłę bądź ozdobne kafle, jakie wprowadzą do naszego domku charakter wiejskiej chaty. Bywa także, iż obecność kominka w mieszkaniu jest zaakcentowana przy pomocy odróżniającej się od ścian obudowy bądź odbiegającym również pod względem faktury, ale i również koloru wykończeniem – kamiennym czy ceramicznym. Kominek często umieszcza się również przy ścianie zewnętrznej, np. między oknami – jest to bowiem najchłodniejszą część tej przegrody, przez którą zazwyczaj ucieka najwięcej ciepła. Takie położenie kominka pozwoli ograniczyć te straty. Dodatkowo takie podejście pozwala wybudować po zewnętrznej stronie ściany, w ogrodzie, drugi kominek zewnętrzny, z którego będzie można korzystać np. podczas ogrodowego grillowania lub relaksu na świeżym powietrzu.

Drzewo do kominka winno być jej jak najmniej wilgotne, bo gorzej się pali i częściowo jest zanieczyszczona. Niezbędne jest doprowadzenie do kominka żródła powietrza z, zewnątrz, co zapewnia poprawne jego działanie.
Dobrze zawsze pamiętać, że powiązanie ciemnej obudowy z ciemnym drewnem obok może być zbyt przygnębiające – lepiej użyć jeden z lżejszych odcieni drewna – albo użyć ciemne drzewo, za to pomalować obudowę kominka na biało. Należy też pamiętać, iż kominki opalane drzewem potrzebują pomieszczenia na składanie drzewa. Ponadto należy troszczyć się o płomień, a to wiąże się z potrzebą przynoszenia drewna. Najlepiej więc, żeby stanowisko magazynowania drzewa nie znajdowało się daleko od kominka. Niezależnie od tego, na jaki komin się zdecydujemy, trzeba pamiętać, że jego wykończenie powinno tworzyć całość ze trendem panującym w salonie. Bez względu na to czy chcemy design nowoczesny albo tradycyjny, kominek może być ważnym elementem naszego salonu. Kupując kominek należałoby wziąć pod uwagę wzajemne ułożenie względem siebie telewizora, kominka i mebli wypoczynkowych. Jeżeli w nieprawidłowy sposób postawimy telewizor a także kominek blisko siebie, w pokoju zamiast sfery odpoczynku zapanuje estetyczny chaos. Projektanci mieszkań doradzają postawienie kominka i telewizora na odwrotnych sobie ścianach, tak aby image salonu stanowił zgraną całość. Bezpieczne oraz komfortowe w eksploatacji są także kominki elektryczne Porównywalnie jak kominki ekologiczne nie potrzebują uzupełniania opału czy odprowadzania spalin, w tym przykładzie natomiast nie dochodzi nawet do powstawania płomienia.

You may also like...