Meble kuchenne na wymiar – co musisz wiedzieć?

Meble kuchenne kupujemy raz na kilka – naście lat. Warto, by przez cały ten czas meble wyglądały profesjonalnie a także efektownie. Moim zdaniem jest to ważny czynnik, dla którego należałoby zakupić meble z górnej półki.
Przeprowadzając remont kuchni należy wspominać o kilku ważnych aspektach. Nie montujmy płyty grzewczej ani zlewu przy samej ścianie. Takie usytuowanie nie tylko wpływa na utrudnienie naszych ruchów podczas wykonywania czynności w kuchni, ale również może mieć wpływ na ubrudzenie ściany przez zachlapanie jej wodą lub pryskającym podczas gotowania tłuszczem. Taki kąt ciężko utrzymać w czystości i jest mało wygodny. Aranżując kuchnie na wymiar, dopilnujmy aby zostawić zawsze fragment pustego blatu przy ścianie zamykającej ciąg kuchenny. Uzupełnieniem tej doskonałości są także fronty i blaty, jakie można bez problemu zestawić z wykonywanymi szafami wnękowymi a także pozostałymi elementami wyposażenia kuchni. Korpusy mebli na wymiar również stworzone są z płyty laminowanej, jednak jej odporność jest niewątpliwie wyższa. Standardowa grubość takiej płyty to 18 mm, zabezpieczona dodatkowo okleiną PCV, która zapewnia wysoką wytrzymałość mebli przez bardzo długi czas. Kuchnia z aranżacją mebli w literę U to idealne rozwiązanie zwłaszcza do dużych kuchni. Rozstaw mebli kuchennych na 3 ścianach to bardzo duża powierzchnia do pracy i przechowywania. Daje również wysoką swobodę aranżacyjną a także projektową. W tym przypadku nie musimy się martwić o miejsce a także jak najkorzystniejsze połączenie ze sobą poszczególnych stref, ponieważ dysponując wielkim pomieszczeniem a także projektując kuchnię na wymiar, możemy sami zadecydować ile przestrzeni przeznaczyć na każdą z nich. Kuchnia w kształcie L to optymalne rozwiązanie, jakie ułatwia a także pozwoli na efektywne wykorzystanie narożnika pomieszczenia, poprzez umieszczenie tam głębszych szafek bądź zlewu. To także doskonałe rozwiązanie do niewielkich kuchni, w których nie ma możliwości zamontowania szafek na przeciwnych ścianach. W kuchni w kształcie litery L zwykle jest miejsce na stół, który dla wielu osób stanowi bardzo ważny mebel kuchenny.

Meble kuchenne na wymiar stawały się już standardem aranżacji. Możemy wybierać wśród bogatych ofert producentów, którzy wykonają projekt a także dostosują meble do osobistych preferencji każdego inwestora.
Konserwacja mebli fornirowanych jest dość łatwa. Najlepiej sprzątać meble bez zastosowania detergentów – za pomocą mokrej szmatki albo z niewielkim dodatkiem łagodnego płynu czy mydła. Odradza się sięgania po modne spraye do usuwania kurzu, jakie mogłyby odbarwić fornir, jak również zakazane jest stosowanie środków czystości z amoniakiem, alkoholem albo acetonem. Po umyciu mebli trzeba przetrzeć je suchą szmatką, zwłaszcza na krawędziach, aby uniknąć absorbowania wilgoci. Do sprzątania zabrudzeń nie swobodnie wykorzystywać szorstkich materiałów, ani żadnych przedmiotów o nierównych krawędziach, gdyż może to doprowadzić do uszkodzenia forniru. Spektakularna, wielofunkcyjna wyspa na wymiar stworzona z kolorowej, lakierowanej płyty zawiera nie tylko miejsce do wykonywania posiłków, czyli płytę grzewczą, ale także blat roboczy a także miejsce do konsumowania posiłków. Strefa przyrządzania pokarmów to miejsce dla naczyń a także sztućców używanych bezpośrednio w procesie wykonywania jedzenia, desek do cięcia, a także dla wszelkiego rodzaju robotów, blenderów. Ogromną popularnością cieszą się również pakiety kuchenne z płyty MDF. Lepszej jakości meble z płyt MDF będą już trochę droższe w zakupie, jednak ich trwałość oraz komfort użytkowy okażą się zdecydowanie większe. W przypadku ostatnich szafek w ciągu kuchennym należałoby zadbać o listew dystansową pomiędzy meblem a szafką, aby móc otworzyć drzwi szafki na całą szerokość. W przypadku kuchni dwurzędowych podział stref wygląda trochę inaczej, ale istotne, by był logiczny a także nie powodował kolizji podczas pracy paru osób. Kuchnie dwurzędowe to dobre rozwiązanie również wówczas, gdy w kuchni gotują, co najmniej 2 osoby. Należy jednak zwrócić uwagę na to, by obustronne otwarcie szafek po obu częściach kuchni nie ograniczało swobodnego poruszania się po kuchni.

You may also like...