Okrągła umywalka nablatowa jako serce aranżacji łazienki!

Każdy element łazienkowego wyposażenia jest niezwykle ważny. Z tego względu decydując się na remont łazienki powinno się dokładnie dobierać meble, ceramikę sanitarną czy armaturę. Bez wątpienia jednym z ważniejszych produktów, który musi znaleźć się w każdej funkcjonalnej łazience jest umywalka. W dzisiejszym wpisie chcemy przyjrzeć się bliżej umywalkom nablatowym, które nie tylko dobrze spełniają swoją rolę, to jeszcze posiadają ciekawą estetykę. Zapraszamy!

Do jakich łazienek pasują umywalki nablatowe?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Tak naprawdę bowiem rodzajów umywalek nablatowych jest wiele. Na rynku bez problemu znaleźć można umywalki nablatowe okrągłe, kwadratowe, owalne, prostokątne lub o fantazyjnym kształcie. Są zróżnicowane względem siebie także wielkością, materiałem z jakiego zostały wykonane oraz kolorystyką. Dlatego umywalki nablatowe z łatwością dopasować można do każdej łazienki, bez różnicy czy mowa jest o przestronnym salonie kąpielowym utrzymanym w stylistyce retro, czy też o ultranowoczesnej przestrzeni, w której najważniejszy jest minimalizm i prostota form.

Umywalki nablatowe posiadają wiele zalet. Są wybierane głównie ze względu na swoją estetykę, ale nie bez znaczenie jest ich funkcjonalność. Ze względu na to, że cała misa umywalki znajduje się nad blatem szafki, a nie jest wpuszczana w nią, można zaoszczędzić sporo miejsca w samej szafce. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w małych łazienkach, w których każde miejsce przeznaczone do przechowywania kosmetyków, środków chemicznych jest na wagę złota.

Wybierając umywalkę nablatową powinno kierować się zasadą, że im mniejsza umywalka, tym wyższy rant. Wszystko po to, by dany model był jak najbardziej funkcjonalny.

Zlew nablatowy

Dobre umywalki nablatowe, czyli jakie?

Łazienka jest pomieszczeniem, które jest remontowane raz na kilka a nawet i kilkanaście lat. Dlatego wszystkie elementy wyposażenia powinny być nie tylko estetyczne, zgodne z założeniem stylistycznym, ale także i wykonane z dobrych, trwałych materiałów, dzięki którym będą ergonomiczne przez wiele lat.

Wybierając umywalkę nablatową powinno zwrócić się uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane. Oczywiście większość z nich jest wykonanych z ceramiki. Niektóre, markowe modele, jak np. umywalki nablatowe Laufen, Roca czy Cersanit zostały wykonane ze specjalnej masy ceramicznej, która z jednej strony jest niezwykle trwała a z drugiej estetyczna, lekka, z jej pomocą można tworzyć umywalki o cienkich rantach.

Decydując się na zakup umywalki nablatowej okrągłej, kwadratowej czy prostokątnej, należy zwrócić także uwagę czy dany model posiada specjalną dodatkową powłokę ochronną, dzięki której czyszczenie jej i pielęgnacja jest jeszcze łatwiejsza oraz czy jest w całości szkliwiona. Oczywiście zawsze korzystniej jest postawić na modele markowe, które dostępne są w branżowych sklepach, takie które cieszą się dobrymi opiniami użytkowników i ekspertów.

You may also like...