Panele podłogowe – innowacje roku 2018!

Panele z rozmachem wygryzły drewniane podłogi w wielu wnętrzach w naszym domu. Dzieje się tak za sprawą wyższej wytrzymałości deski panelowej od tej drewnianej, niższej ceny, natomiast rezultat docelowy jest podobny.
Drewniana podłoga może posiadać wiele odsłon, a każdy widzi inne właściwości. Przed rozpoczęciem prac, należy zobaczyć, czy posadzka jest równa. Jeżeli nie, należy zastosować szpachlowej masy wyrównującej tak, by nawierzchnia była idealna. Górna część paneli może być powleczona laminatem połyskliwym, matowym ewentualnie półmatowym. Im bardziej połyskliwa płaszczyzna, tym lepsze odbicie słońca i tym mocniejszy kolor. Podłogi z połyskiem lepiej zamontować w pomieszczeniach, które nie są bardzo intensywnie nasłonecznione. Podłogi matowe wyglądają wiele bardziej naturalnie a także są przeznaczone do miejsc bogatych w codzienne światło. W domowych mieszkaniach panele gwarantują klimatyczny wygląd. Jednak decydując się na panele należy wybierać te o godnych właściwościach a także parametrach. Wprawdzie panele dosyć mocno pociągają pył i kurz, to nie powodują istotniejszych problemów przy sprzątaniu. Panele należy myć tylko mokrą ścierką, która nie przekazuje znacznej ilości wody. Producenci sprawnie zyskują coraz to znakomitsze wyniki wytwarzając nawet panele podłogowe wodoszczelne do kuchni. Zasada jest bardzo prosta – im większa jakość, tym lepszy artykuł. Natomiast prawidłowy dobór względem klasy używalności może przyprawić zawrót głowy. Wszystko dlatego, że panele podłogowe dzielą się na dwie główne grupy – do użytku domowego i do użytku publicznego, a łącznie mają aż 6 klas używalności. Istotna jest także grubość panela. Im jest grubszy, tym lepszy, bardziej niewrażliwy na zniszczenia i zniekształcenia. Porządne jakościowo panele zaczynają się od 8 mm grubości. Paneli nie przylepia się, nie przybija ani nie przykręca do podłoża. Łączy się jedynie ich krawędzie. Są panele z wpustem oraz wypustem (przystosowane są do mocowania na klej) i panele z profilem zatrzaskowym. Grube panele posiadają solidne zamki, jakie umożliwiają stabilność połączeń w czasie używania. Nie warto kupować cieńszych niż 7 mm, bo częstokroć jakość takich paneli pozostawia wiele do życzenia. Natomiast o trwałość na uderzenia informuje właściwe oznakowanie.

Panele zrewolucjonizowały wykończenie posadzek. Wciąż zwiększająca się propozycja paneli, które coraz bardziej przypominają surowe drewno, pozwolają również na wprowadzenie interesujących imitacji albo powiązań stylistycznych.
Żeby poddasze mogło zostać oddane do aranżacji na poddasze użytkowe należy przeprowadzić zmiany sposobu wykorzystywania obiektu budowlanego. Bez względu na to w którym stylu będzie twój pokój na poddaszu, zastanów się nad wykorzystaniem dostępnych fragmentów budowy dachu, jako punktu dekoracyjnego – jeśli twoje poddasze ma widoczne krokwie, nie chowaj ich! Okna dachowe warto urządzić w radiowe sterowanie oknem a także akcesoriami za pomocą pilota czy przełącznika naściennego. Wyposażając lokum na poddaszu powinniśmy zwrócić uwagę na ustawienie mebli. Ich ulokowanie zależne jest od wielkości skosów. Wyższe partie poddasza to doskonałe miejsce na ustawienie łóżka. W ten sposób przy wstawaniu, unikniemy nieoczekiwanych zderzeń z stropem. Jak już wiemy, jaką funkcje przejmie nasze poddasze, to najistotniejsza w dalszym kształtowaniu jego właściwej aranżacji jest analiza wnętrza, zebranie wymiarów, spisanie korzyści a także szczególnie wymagających do urządzenia miejsc. Nikt nie twierdzi, że powierzchnia pod skosem łatwo zaprojektować, a jeszcze łatwiej umeblować, więc warto zdecydować się na meble na wymiar, jakie bez kłopotu dostosujemy do wszystkich narożników, obniżeń, skosów i przestrzeni pod oknami. Skosy ogólnie nie należą do najłatwiejszych powierzchni do planowania oraz adaptacji, jednak jest kilka wytycznych i stałych, których przestrzeganie bardzo uprości nam aranżację poddasza. Zanim jednak podejdziemy do działania, musimy sporządzić wnikliwą analizę poziomu technicznego budynku, oraz następnie odpowiedzieć sobie na pytania, czy jesteśmy w stanie owy remont przygotować oraz czy będzie nam się to właściwie opłacało.

You may also like...