Parawany nawannowe – innowacje roku 2018!

Kryterium, którym powinniśmy się kierować, wybierając parawan prysznicowy do wanien prostokątnych, jest wysoka jakość produktu oraz niewygórowana cena, co niestety nie zawsze idzie w parze.
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią lub na innych klasycznych wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa syntetycznego będzie najlżejszy, co idealnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej oraz uchylnej. Parawany nawannowe robione są ze szkła hartowanego czy z szyb polistyrenowych (to bezpieczne surowce). Decydując się na parawan należy również dopasować do niego optymalną wannę – musi posiadać gładką powierzchnię górną żeby można było swobodnie składać parawan a także prawidłowe wypłaszczenie dna aby zapewnić wygodne wzięcie prysznica. Nie jest to teoretycznie konieczne, ale by mieć pewność, że gotowy parawan będzie doskonale dopracowany, warto kwestię wybrania wymiaru zlecić fachowcom, tym bardziej iż montaż zabudowy wymaga pozostawiania pewnej przestrzeni w celu zapewnienia funkcjonalności. Pewnym kłopotem jest to, iż na powierzchni szklanej pozostają zacieki z wody – należałoby wówczas zakupić parawan na wannę impregnowany specjalną warstwą, jaka uniemożliwi osadom gromadzenie się oraz jednocześnie ułatwi czyszczenie. Parawan nawannowy to eleganckie oraz innowacyjne rozwiązanie dla osób ceniących czystość toalety a także piękny wygląd. Możemy dobrać parawan nawannowy prawy lub lewy w zależności od strony, z której będzie umieszczany. Parawan składa się z jednego stałego oraz pojedynczego ruchomego elementu, który można rozchylić do wewnątrz nad wannę czy na zewnątrz do ściany. Jeżeli już pojawi się osad – najlepiej czyścić parawan nawannowy dobrymi środkami czystości, jakie nie uszkodzą nawierzchni. Pytajmy sprzedawców o plastyczną listwę, dzięki której ramię będzie przylegało do wanny, kiedy parawan jest rozłożony. Te drugie są praktyczniejsze (łatwiej umyć parawan), a przy tym wyglądają znacznie ładniej a także delikatniej.

Zastosowanie parawanów nawannowych to konsensus między wanną, a kabiną prysznicową, zatem jeśli w trakcie planowania wymarzonej łazienki połowa mieszkańców chce wanny, a połowa prysznica – parawan nawannowy sprawdzi się doskonale.
Stosunkowo najmniej powszechnym rodzajem wśród tego rodzaju asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na materiał, z którego parawan jest stworzony, wycierajmy jego powierzchnię do sucha po każdorazowym zastosowaniu prysznica czy po kąpieli. Należałoby jednak zdecydować się na parawan na wannę od znanego i cenionego producenta co zagwarantuje nam, iż produkt będzie służył przez długi czas. Na przykład do wanny narożnej parawan musimy przygotować na wymiar u producenta czy szklarza. Dużo tańsze, jeżeli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw sztucznych. Parawan nawannowy jest świetnym sposobem na to, żeby łazienka wyposażona była również w wannę, jak również natrysk. Bez względu na surowiec, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan matowy albo z nadrukiem – będzie bardziej widoczny a także przez to nie będziemy w niego się uderzać. Szyny parawanów nawannowych najczęściej mocuje się na wannie a także ścianach, niektóre spośród nich są umieszczane na wannie, na suficie a także po brzegach – dzięki temu powierzchnię kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeżeli lubimy nowoczesność, szukajmy ciekawych modeli parawanów bezramowych, jeśli jednak planujemy mieć eleganckie wnętrze łazienki, odpowiednie dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Istotne jest także, czy parawan nawannowy ma warstwę zapobiegającą zabrudzeniom a także zaciekom oraz czy można wypiąć drzwi do sprzątania. Parawany nawannowe harmonijkowe również składają się z pojedynczego lub paru elementów i tak jak rozsuwane pasują do każdego typu wanny. W zależności od wybranego typu, przesuwne parawany nawannowe mogą mieć od jednego do nawet sześciu bądź siedmiu ramion. Rozwinięty parawan powinien zostać postawiony tak, żeby profile dolne znajdywały się ponad rantem wanny, co zapewni poprawne działanie uszczelki. Parawan nawannowy to idealny kompromis, który uszczęśliwi wszystkich domowników oraz pozwoli zadowolić każdy łazienkowy kaprys.

You may also like...