Płytki łazienkowe – postaw na innowację!

Łazienka jest pomieszczeniem unikalnym, dlatego należałoby w niej zadbać o każdy szczegół. Płytki łazienkowe bez kwestionowania mają wpływ na jej całkowity design, dlatego ich dobór trzeba doskonale rozważyć.
Dzięki zastosowaniu płytek rektyfikowanych powierzchnia zyskuje wrażenie jednolitej tafli, co dodaje pomieszczeniu szyku oraz urody. Wybór tego typu płytek posiada też szczególnie uzasadnienie, jeśli zależy nam na podkreśleniu nowoczesnego stylu pomieszczenia czy kiedy posiadamy małą toaletę, jaką planujemy wzrokowo powiększyć. Do ozdabiania ścian i posadzek w łazience niesłychanie dobrze sprawdzają się gresy są one, bowiem mało nasiąkliwe, odporne na uderzenia, ścieranie i wszelkie porysowania, są również antypoślizgowe. Płytki łazienkowe regularnie oczyszczane są silnymi detergentami, dlatego skupiaj uwagę, by wybierać płytki wytrzymałe na zasady a także kwasy. Ceramika łazienkowa pełni już nie tylko rolę praktyczną, to jednocześnie forma ekspresji artystycznej, zapewniająca specjalistom prawie nieograniczone pole do popisu w projektowaniu łazienek. Oryginalna i prosta stylistyka płytek nawiązuje do świata przyrody, przywołując na myśl wulkaniczne widoki. Niepowtarzalny kształt i porowata faktura płytek przywołują skojarzenia z dalekowschodnim pejzażem wulkanicznym, przywodząc na myśl podróż do kraju kwitnącej wiśni. Płytki kuchenne również pozwolą Ci wykonać spójną a także niezwykle praktyczną dekorację łazienki – dobierz wzory idealnie trafiające w Twój gust! Dobry efekt ozdobny daje użycie mozaiki w formie niewielkich kwadratów, rombów, kamieni o dość nieregularnych kształtach bądź kwadratów. Najbardziej ponadczasowym, a jednocześnie oryginalnym trendem, jest wybór płytek łazienkowych odwzorowujących drewno bądź kamień. Taka glazura na pewno nie wyjdzie z mody po paru sezonach, a zarazem prezentuje się faktycznie efektownie.

Dzięki właściwie dobranym płytkom nasza łazienka może wyglądać niebanalnie i przytulnie. Przy wyborze płytek łazienkowych trzeba zwracać uwagę nie jedynie na styl, ale także na ich odporność i wykończenie powierzchni.
Trudno sobie wyobrazić, że płytki łazienkowe będziemy wymieniać co rok. Na szczęście aktualne trendy w ich obszarze utrzymują się względnie dłużej. Młodzi użytkownicy również potrzebują mieć ubikację dostosowaną do ich wieku bądź wzrostu. Łazienki przyjazne dzieciom nie powinny dlatego ograniczać się jedynie do wanny, w której będą mogły się pluskać. Należałoby pomyśleć o ułatwieniach, dzięki którym maluchy nauczą się samodzielnie korzystać z toalety. Salony kąpielowe to model przestrzennych, niekonwencjonalnych łazienek, jakie przeważnie znajdują się obok sypialni albo są z nią połączone. W tak dużym pomieszczeniu posiadamy wielkie pole do popisu pod względem kompozycji. Pamiętajmy, że łazienki są pomieszczeniami o zwiększonej wilgoci powietrza. Podłogi kilkakrotnie będą zalewane oraz narażone na absorpcje wody. Kafelki wchłaniające wilgoć mogą być atakowane przez grzyby oraz pleśń, natomiast ich wytrzymałość będzie zdecydowanie niższa. Zatem poleca się kupno materiałów o niskim wskaźniku nasiąkliwości. Powyższy parametr podaje się w procentach. Im niższe oznaczenie procentowe, tym nasiąkliwość płytek będzie niższa. Łazienka jest pomieszczeniem, w jakim niezwykle ważne będzie zachowanie schludności i czystości, zatem też płytki łazienkowe powinno czyścić się bezproblemowo. Należałoby natomiast mieć na uwadze fakt, iż pod naciskiem wilgoci może nieco zmieniać kolor. Zdarza się, bowiem, iż w efekcie codziennej eksploatacji graniczące ze sobą płytki zaczną napierać na siebie i pękać. Zdarza się to szczególnie często w przypadku nietypowych warunków atmosferycznych, panujących np. na przydomowym tarasie, ale do warunków takich uznaje się także np. ogrzewanie podłogowe.

You may also like...