Styl skandynawski – postaw na innowację!

W skandynawskim wnętrzu doskonale sprawdzą się wiszące lampy sufitowe, które precyzyjnie oświetlają kuchnię rozproszonym światłem! Sprawdź nasze pozostałe wskazówki i rekomendacje!
W wnętrzach, urządzonych „po skandynawsku” dominującymi barwami są: beż, popiel, jasny błękit, ecru a także pastele. Jasne są ściany, meble, akcesoria i wyposażenia. Drewniana posadzka jest świetnym wykończeniem mieszkania przerobionego na skandynawski klimat, a to wszystko dlatego, że najmocniejszym akcentem nordyckiego stylu są naturalne surowce. Najchętniej stosowanym gatunkiem drewna w kompozycjach nordyckich jest sosna a także olcha – oba prezentują się kontrastową barwą i znacznym usłojeniem. Białe meble oraz ściany doskonale wieczorem się prezentują w stonowanym świetle. Tymczasem jednak siedziska w stylu nordyckim nie będą optymalnym wyjściem w przypadku wielbicieli kierunku tradycyjnego. Do tej bazy wolno dołączyć kolorowe akcesoria, tkaniny o intensywnym, grubym splocie a także proste w formie meble. Tego typu gama kolorystyczna sprawia, iż kuchnia w formacie nordyckim jest niezwykle prosta oraz lekka, a zarazem przytulna. Wszystkie te odcienie, sprawiają, iż nasza kuchnia w stylu nordyckim będzie łatwa a także przestrzenna i jednocześnie przytulna. W salonie zaaranżowanym w stylu skandynawskim świetnie sprawdzi się najprostsza, jednostajna posadzka. Zdobiąc naszą kuchnię nie zapomnijmy, iż nieodłącznym elementem tegoż stylu, to naturalne dodatki takie jak kamień, drzewo, tkaniny z lnu oraz bawełny. Idealnie sprawdzają się tu stoły o lustrzanych blatach czy komody. Niewątpliwy must have stanowią drewniane meble, stoły w trendzie duńskim (mianowicie cechujące się delikatną, opływową linią) oraz krzesła vintage – znalezione na pchlim targu albo piwnicy. Przechodząc dalej, chcielibyśmy zasugerować akcesoria nordyckie, bez których taka oto kuchnie nie istnieje. Styl skandynawski to także minimalistyczne akcesoria, niewątpliwie estetyczne oraz naturalne. Meble muszą być proste, najlepiej okrągłe przody a także blaty w tonie surowego drewna, dzięki czemu kuchnia jest swobodna, przytulna. Kuchnia w trendzie nordyckim to świetne rozwiązanie, które łączy w sobie dużo korzyści. Przeważnie wykorzystywanymi materiałami w tym nurcie stanowi drewno, wiklina, len, bawełna. Dzięki tym zabiegom, nasza kuchnia nie tylko będzie wyglądała na większą, ale na jaśniejszą oraz estetyczniejszą.

Minimalistyczna aranżacja w stylu skandynawskim ociepli twoje mieszaknie! Sprawdź nasze propozycje, projekty oraz porady jak zaaranżować wyjątkowe wnętrze w stylu skandynawskim!
Ponieważ kuchnia w stylu skandynawskim musi być przede wszystkim funkcjonalna, to znajdujące się w niej meble nie tyle służą ozdobie, ile umożliwiają codzienną pracę. W kompozycjach w trendzie skandynawskim spotkamy się więc z szarymi, białymi czy brązowymi ścianami. I faktycznie – kolekcje stworzone w oparciu skromność a także minimalizm sprawdziły się nie tylko w chłodnym oraz ponurym skandynawskim fasonie, jednak prawie na całym świecie. Kuchnia i salon w fasonie nordyckim z kolei opierają się na używaniu odpowiednio takich samych stylizacyjnie mebli. W tradycyjnej kuchni urządzonej w trendzie skandynawskim są białe ściany i praktyczne, proste meble. Jeśli zdecydujemy się na pokój w stylu nordyckim, to wybór będzie względnie łatwy: istotne są bowiem dla niego odcienie ziemi, jak beże, brązy a także szarości, i także biały, ciemny a także… czerwony. Kuchnia w sposobu skandynawskim przedstawia prostotę – więc wybieraj okrągłe lub łagodnie frezowane fronty. Oczywiście jak w przypadku salonu – naszą podstawę stanowią jasne barwy na ścianach a także drzewo – na posadzce czy w postaci mebli – stanowią niewątpliwie znakomitą ozdobę każdego salonu a także dodaje skandynawski klimat do pomieszczeń. Wystarczy parę drobnych zabiegów, aby nasze pomieszczenie wyglądało jak z magazynu o urządzaniu wnętrz. Wygląd wnętrz domów jest znacząco odmienny od pomieszczeń w sporych miastach Skandynawii. W kuchni w stylu skandynawskim sprawdzą się również meble, jakie łączą w sobie parę funkcji. Przemyślane zjednoczenie tych elementów powoduje, że wnętrza urządzone w trendzie skandynawskim są niezwykle przestronne oraz wyróżniają się schludnością formy oraz stonowaną kolorystyką. Pamiętaj o naturalnych materiałach – wiklinowe pojemniki wypełnione wełnianymi kocami, bawełniane poduszki i lniane firany to kwintesencja ciepła w nurcie hygge. Meble domowe w stylu skandynawskim to połączenie przywiązania do tradycji, naturalnych materiałów z innowacyjnymi sprzętami kuchennymi, które ułatwiają domowe obowiązki.

You may also like...