Szafki podumywalkowe – sprawdź największe korzyści!

Nagminnie wybieraną wersją kolorystyczną jest szafka pod umywalkę biała W przypadku lakierowanych jest to tyle skomplikowane, że na błyszczącej, białej nawierzchni dobrze widoczne są zacieki oraz osady z mydła oraz kamienia.
Forma szafki uwarunkowana jest od umywalki. Zasadniczo można wskazać dwa modele: z umywalką nablatową lub umywalką nakładaną na szafkę. Poza powodami praktycznymi równie kluczowy jest styl szafki. Powinna być ona dopasowana formą i kolorem do reszty wyposażenia łazienki. Warto również postawić na sprawdzone kontrasty – jeśli ściany są barwne, to można się zdecydować na jasne lub ciemne meble. Wbrew pozorom jeden odcień w ubikacji może być trochę nudzący. Do białej umywalki pasuje szafka w tym samym kolorze albo czarna czy w naturalnym kolorze drewna. Takie połączenie jest też rekomendowane przez wielu producentów. Ale jeżeli ktoś kocha eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, by skusić się na mniej oczywiste połączenia. Na rynku są dostępne warianty tradycyjne, rustykalne i bardziej nowoczesne. Istotną decyzją jest określenie czy nasze nowe meble łazienkowe będą stać swobodnie na ziemi czy może mają być powieszone na ścianie. Dla miłośników nietypowych rozwiązań: w roli szafki pod umywalkę – stylowa czarna konsola z estetycznie frezowanymi nóżkami.

Szafka podumywalkowa to świetne miejsce na gromadzenie kosmetyków, dodatków czy przyborów do makijażu. Prócz wygląda bardzo istotna jest także jej praktyczność, o czym dziś napiszemy nieco więcej.
Szafki podumywalkowe oferują ogromną ilość praktycznych szuflad a także schowków, tak, by każda rzecz posiadała własne miejsce. Ponadto posiadają oryginalne, atrakcyjne wzornictwo oraz ciekawe kolory – w ofercie producentów wybór jest tak duży, że każdy znajdzie szafkę odpowiednią do swojej aranżacji łaźnie. Zaletą tego elementu wyposażenia jest fakt, że nieraz pojedyncza szafka podumywalkowa bywa tak pojemna, iż nie potrzebujemy kupować całego kompletu mebli. To rozwiązanie doskonałe, szczególnie do łazienek o małych powierzchniach albo np. toalety dla gości. Przy doborze mebli do toalety warto wybierać egzemplarze kolorowe – szafki w barwie pomarańczy cz błękitu, co dzień będą nastrajać pozytywnie. Zwykle to właśnie szafka pod umywalkę z blatem jest miejscem, na którym ustawia się mydelniczkę lub aplikator do mydła – nie robi się tego obok, więc dobierając szafkę należałoby zwrócić uwagę na to, ile miejsca zajmą dodatki dodatkowe. Kiedy nasza łazienka jest niewielka, należałoby zdecydować się na szafkę pod umywalkę. Powinna być ona również elegancka i wyglądem pasować do wyglądu naszej łazienki, lecz także praktyczna, a dokładniej rzecz mówiąc – pojemna. Wybierając tego typu szafki, warto zwrócić uwagę na surowiec, z jakiego są wykonane – winien być on bowiem niewrażliwy na wilgotność. Warto także zwrócić uwagę czy powierzchnia naszych mebli łazienkowych została wykończona w sposób solidny. Kluczowe będą także wymiary naszej szafki. Bez wątpienia aktualnie rządzi połysk, który zachwyca swym stylem. Biel frontów kontrastuje z drewnopodobnym dekorem korpusu. W przypadku szafek na umywalki podblatowe zwykle nie montuje się w nich szuflad, ponieważ znajdowałyby się bardzo nisko, jednak są od tego wyjątki. Stosunkowo często jednak szafki pod umywalki z niskimi syfonami posiadają szuflady w wyższej części. To korzystne rozwiązanie, gdyż z szuflady łatwiej jest korzystać, aniżeli z niskiej, ale stosunkowo głębokiej półki. Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę należałoby również zadbać o to, żeby posiadała ona prawidłową wnękę na stopy – ciągłe uderzanie palcami stopy o blat szafki niewątpliwie nie dostarcza przyjemnych doznań oraz po jakimś czasie może już być nieco drażniące. Szafka do ubikacji ze zintegrowaną wnęką na stopy sprawi, iż wnętrze zyska na funkcjonalności, a prowadzenie codziennych czynności higienicznych stanie się wyjątkowo komfortowe. Przeważnie wybierany jest rodzaj z umywalką umieszczaną na szafkę. Producenci mebli oraz armatury często oferują gotowe pakiety. Dzięki temu rozwiązuje się problem, czy szafka pasuje do umywalki. Kupując szafkę osobno, należy ją właściwie przystosować do umywalki. Dużo szersze pole manewru umożliwia umywalka nablatowa. Jeżeli jest nieduża, szafka może być dłuższa i szersza. Wtedy obok umywalki można umieścić podręczne kremy albo szczoteczki do zębów. To również sposób na ciekawszą, bardziej dynamiczną aranżację.

You may also like...