Umywalki łazienkowe – zobacz, co musisz wiedzieć!

Różnorodność wzorów i stonowanej kolorystyki z pewnością przyda się do uzyskania nowoczesnej łazienki. Dowiedz się, na jakie parametry umywalki warto zwrócić uwagę, żeby zakupić produkt kompletny.
Z uwagi na system montażu w propozycji producentów ceramiki sanitarnej górują umywalki ścienne. Są najpopularniejsze oraz praktyczne w montażu, a syfon można ukryć za pomocą postumentu, półpostumentu albo szafki pod umywalkę. Ostatnio na renomie zyskują natomiast umywalki nablatowe. Instalowane bezpośrednio na blacie czy częściowo wpuszczane w blat, identycznie jak zlewy kuchenne, umożliwiają zabudować powierzchnię poniżej i tym samym stworzyć sporo miejsca do przechowywania np. środków czystości bądź zapasu kosmetyków. Inne modne modele to umywalki podblatowe, umywalki półblatowe, umywalki wprowadzane całkowicie w blat tak, że cała umywalka leży poniżej jego krawędzi. Dobór materiału, z którego została przygotowana umywalka także ma istotne znaczenie. Wiele modeli jest dodatkowo powleczonych specjalnymi antybakteryjnymi warstwami, jakie zdecydowanie ułatwiają utrzymanie umywalki w czystości. Najpopularniejszym surowcem pozostaje wciąż ceramika. Jest to budulec odporny na zadrapania, solidny a także trwały. Szklana umywalka dobrze wpisze się w kierunek modernistyczny, nordycki bądź minimalistyczny. Można także postawić na umywalki metalowe lub drewniane. Jednakże, jeżeli chodzi kształt, obecnie właściwie nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Wielkim zainteresowaniem napawają się szafki łazienkowe dobrane do umywalki, kupione od razu z armaturą, co pozwala na utrzymanie jednakowego stylu. Jeżeli chodzi o ceny mebli łazienkowych to są one różne oraz zależą od tego, z jakich materiałów zostały one stworzone oraz jakiemu stylowi aranżacyjnemu odpowiadają.

Umywalka to jeden spośród ważniejszych detali wyposażenia toalety. Pomocna podczas standardowych prac pielęgnacyjnych powininna być odporna na osadzanie się kamienia oraz pozostałych zanieczyszczeń, dobrze przygotowany, a zarazem wpisywać się w trendy innowacyjnego wyglądu.
Umywalki kamienne są niesamowicie piękne, ale także kosztowne. Doskonale pasują zarówno do pomieszczeń nowoczesnych, jak i klasycznych. Najczęściej wykonuje się je z marmuru, dolomitu, onyksu i piaskowca. Są niewrażliwe na zarysowania a także ciężko je uszkodzić. Natomiast decydując się na kamienną umywalkę, trzeba liczyć się z jej sporym ciężarem i z koniecznością częstego sprzątania. Mydlany osad jest, bowiem niesłychanie zauważalny na kamiennej powierzchni. W małych toaletach, świetnie sprawdzają się umywalki kątowe, podwieszane czy też z długimi bokami, które tworzą po bokach ceramiczne półki. Łazienki powinny być eleganckie a także bezpieczne, zwłaszcza jak korzystają z nich osoby niepełnosprawne oraz starsze. Jest szereg rozwiązań, jakie warto zastosować, żeby ułatwić takim osobom użytkowanie z łazienki. Najważniejsze, by w takim wnętrzu znajdywał się prysznic, a nie wanna. Do wyposażenia toalety należy dodać także specjalistyczne maty antypoślizgowe a także chodniki na przyssawki, które uchronią przed upadkiem. Umywalki drewniane – pod warunkiem właściwego zabezpieczenia surowca oraz wykorzystania odpowiednich jego gatunków – drewno wbrew pozorom jest materiałem nadającym się na umywalkę. Powszechnie wykorzystuje się do tego celu gatunki egzotyczne. Bez względu na to, jak dużą wybierzemy umywalkę do toalety, potrzebujemy na nią najmniej 50 cm, aby można było łatwo się poruszać podczas mycia, golenia, czesania. Umywalki powinny być funkcjonalne i dopasowane do stylu toalety, zatem warto zrobić analizę własnych potrzeb. Nim dobierzemy właściwą umywalkę, należałoby przeprowadzić na kartce plan urządzanego pomieszczenia. By łazienka była funkcjonalna, trzeba zachować odpowiednie przestrzenie pomiędzy akcesoriami sanitarnymi. Odpowiednie zaplanowanie pomieszczenia łazienki da nam wygodę a także bezpieczne korzystanie.

You may also like...