Wanny – dlaczego warto w nie zainwestować?

Dla zapewnienia sobie komfortu akustycznego, należałoby zainwestować w izolację dźwiękową ułożoną pomiędzy wanną a ścianą, a czasem także w obudowie wanny.
Większość producentów oferuje wanny wraz z elementami niezbędnymi do ich montażu, czyli stopami i wspornikiem. Wolno je zastąpić nośnikami styropianowymi, jednak są one sprzedawane osobno do konkretnego typu wanny. Bardzo istotne jest, żeby montaż wanny był precyzyjny oraz zgodny z zaleceniami producenta. Zbyt wiele tu szczegółów, które mogą w przyszłości zepsuć komfort użytkowania z urządzenia, żeby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy montażu wanny z hydromasażem pozostawić specjalistom. Jak wanna jest już stabilnie zamontowana, czas na montaż obudowy. Dziś producenci wanien proponują gotowe obudowy. Ich zaletą jest dobry oraz szybki montaż, który można wykonać własnoręcznie. Co ważne, obudowa jest równie prosta do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali pełnego dostępu do syfonu albo podłączeń baterii. Obudowy są sprzedawane w różnych kształtach i rozmiarach, przeznaczonych do konkretnych rodzajów wanien danego producenta. Nie musimy się więc martwić jej dostosowaniem. Analogiczne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne kątowe wyróżniające się równą długością boków. Tutaj także front wanny może być o naturalnych liniach bądź w formie łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są powszechnie wykorzystywane w wielu ośrodkach leczniczych. Kiedy wanna staje się elementem wyposażenia łazienki możemy sami zadbać o zdrowie swego kręgosłupa, dzięki czemu zapobiegniemy kilometrowych kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie klientów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność urządzenia podawana jest w decybelach. Stopień natężenia hałasu wanien z hydromasażem wynosi zwykle 65 dB. Żeby masaż był skuteczny, odległość ciała od dyszy powinna wynosić około 10 cm. Powierzchnia wanny ma też wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać równocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to stanowić nawet do 6 osób.

Posiadanie dużej, przestronnej wanny w łazience, czyni z niej ważne miejsce relaksu i odprężenia. Wystarczy zarezerwować chwilę wieczorem dla siebie, napełnić wannę wodą oraz oddać się energetyzującej, bądź odprężającej kąpieli.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak ogromny wydatek. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło oraz cicha praca (najodpowiedniejszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim wytrzymałość i prostota pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W wypadku brodzików zbudowanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich wytrzymałość. Nawet, jeśli podczas powszechnego korzystania na brodziku pojawią się wady lub odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zamaskować. Wystarczy zastosować płynny akryl albo profesjonalne produkty do pielęgnacji. Brodziki półokrągłe stosowane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na szerszą kabinę, z brodzikiem kwadratowym bądź prostokątnym. Ostatnio popularne stały się brodziki o małej wysokości, tzw. niewysokie, wystające tylko kilka cm nad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience innowacyjnego wyglądu i są właściwe do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie oraz nie wylewa się z brodzika na posadzkę. Niskie brodziki to idealna propozycja dla osób lubiących modernistyczny wygląd. Należałoby jednakże pamiętać, że kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, potencjalną konieczność zbudowania wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to możliwe, należy użyć brodzik kompaktowy, jednak, jeśli planujemy zostawić dostęp do dołu brodzika, należy wybrać brodzik ze zdejmowaną osłoną. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, należałoby rozważyć brodzik głęboki, zwykle dostępny z siedziskiem – będzie to właściwe rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na wymiary danego brodzika, natomiast wzór a także stylizacja zależy wyłącznie od twojego gustu i pozostałego urządzenia łazienki.

You may also like...