Wybieramy najciekawsze modele grzejników do łazienki!
Biała elegancka łazienka i ciemny kaloryfer to świetne połączenie, które spełnia najnowsze wytyczne minimalizmu. Dzisiejsze grzejniki łazienkowe są nie wyłącznie funkcjonalne, ale jednocześnie eleganckie przez co coraz więcej osób się do nich przekonuje.
Przyjmując, że grzejniki są analogicznej wielkości oraz są zrobione z tego samego materiału to grzejnikiem bardziej funkcjonalnym będzie grzejnik płytowy. Grzejnik taki wyłącznie dogrzewa powietrze w ubikacji do temperatury, bo często wentylacja jest tak zorganizowana, że do ubikacji nadchodzi ciepłe powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeśli w łazience są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, wybierzmy grzejnik łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, który jest wyposażony w grzałkę umożliwiającą podgrzewanie wnętrza a także suszenie ręczników, również poza okresem grzewczym. Wybierając grzejnik do łazienki należałoby przemyśleć, czy zamiast drabinki nie zakupić grzejnika dekoracyjnego. Grzejniki wodne potrafią być zaopatrzone w ekran, który oprócz kwestii dekoracyjnej, maskuje dodatkowo podłączenia do instalacji, i dodatkowo wzmacnia powierzchnię rozprowadzającą ciepło. Sprawa ta jednakże ulega zmianie w przypadku, kiedy na kratę kaloryfera płytowego położymy mokry ręcznik. Tradycyjny grzejnik łazienkowy składa się z dwóch owalnych kolektorów (wykonanych albo ze stali albo z aluminium), pomiędzy którymi montowane są proste lub zaokrąglone rury. Kaloryfer ekspresowo dostarcza ciepło oraz ogrzewa a także suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe gwarantuje komfortowe ciepło oraz pomaga podtrzymać określoną temperaturę nawet w przestronniejszych łazienkach.

Aranżacja toalety nie jest ani łatwym, ani tanim zadaniem – i to bez względu na jej metraż! Czasami, nawet jeśli wielkość toalety jest niewielka, lecz ze względu na zamontowanie czy obecność okna niełatwo jest w niej podtrzymać ciepło.
Kaloryfer łazienkowy retro pasuje do większości ubikacji, a jego oryginalny szaro – retro trend nada pomieszczeniu niepowtarzalnego stylu. Możemy zdecydować się na taki rodzaj, jaki będzie funkcjonalny, a zarazem znakomicie dostosowany stylistycznie do naszej ubikacji. Taki grzejnik jest niezwykle potrzebny szczególnie jesienią a także wiosną, gdy jeszcze nie rozpoczęliśmy grzania całego domku lub zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania kotła, a temp. na dworzu ma skłonności do wahań. Jeszcze bardziej modne staje się ogrzewanie podłogowe, przy którym grzejnik poza funkcją grzejną jest elementem funkcjonalnym oraz estetycznym toalety. Decydując się na kaloryfer chromowany powinniśmy mieć świadomość, iż powłoka chromowa obniża przekazywanie ciepła około 30%, w związku z czym należy dobrać grzejnik o większych gabarytach. Większa powierzchnia łazienki, usytuowanie jej w kącie domku (dwie ściany zewnętrzne) albo na poddaszu użytkowym, a także duże okno w wnętrzu wymaga jednocześnie innego źródła ciepła. Estetyczny i praktyczny kaloryfer jest w stanie błyskawicznie dostarczyć ciepło, ogrzać a także wysuszyć ręczniki, a podłogówka zapewni pozytywną i suchą podłogę a także podtrzyma stałą, komfortową temperaturę nawet w ogromnej toalecie. Dobry grzejnik powinien dawać ciepło, być ozdobą łazienki oraz pracować bezusterkowo przez wiele lat. Zintegrowanie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to idealne rozwiązanie grzewcze do łazienki. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w toalecie przez pełny rok, ale pechowo eksploatacja takiego urządzenia nie należy do tanich rozwiązań.