Jak zaaranżować oświetlenie w nowoczesnej łazience?

Oprawy sufitowe to doskonały wybór do współczesnych toalet, jakie zostały urządzone w stylu minimalistycznym – ładnie komponują się one z całą aranżacją łazienki.
Dzisiaj na rynku można wybierać pośród olbrzymiej ilości różnego rodzaju lamp łazienkowych, które zostały zaprojektowane oraz zrobione w bardzo różnej estetyce. Oryginalne kinkiety z wielką ilością koralików oraz kryształków doskonale sprawdzą się w łazienkach urządzonych w stylu glamour, jednak estetyczne plafony sufitowe będą dobrym wyborem do wnętrz w stylu skandynawskim a także nowoczesnym. Dodatkowo ostatnio niezwykle popularny jest też trend przemysłowy, gdzie rządzi metal, beton oraz kolory szarości. Do takich łazienek należałoby pokusić się zakup lampy stylizowanej na starą i wiekową, jaka doskonale uzupełni całości ciekawej aranżacji. Najciekawszym rozwiązaniem w przypadku światła łazienkowego jest użycie źródeł oświetlenia LED. Jest to niezwykle efektywne rozwiązanie, niż zastosowanie zwykłych żarówek. Wpływa dobrze na nasz budżet, dzięki swojej długiej żywotności. Co istotne, takie źródła światła są również bardziej odporne na uszkodzenia czy wilgotność. Dobór oświetlenia LED to też ukłon w stronę ekologii. Nie zapominajmy, że toaleta jest także miejscem relaksu, w którym pragniemy się odprężyć po trudach dnia. Warto więc stworzyć w niej nastrój służący wypoczynkowi, a w tej dziedzinie korzyści światła są ważne. W marketach są dostępne tasiemki LED emitujące światło w zmieniającej się barwie, które zainstalowane w obudowie wanny, w podłodze bądź w ozdobnych wnękach, będą dawać delikatną poświatę uprzyjemniającą kąpiel. Co bardzo istotne oświetlenie winno być tak skonstruowane, by zmniejszyć, a najlepiej wyeliminować, efekt oślepienia. Z zastosowaniem konwencjonalnych źródeł oświetlenia jest to niesamowicie skomplikowane. Nieco lepiej sytuacja przedstawia się przy źródłach światła LED, szczególnie jeżeli oprawy oświetleniowe mają zamontowane matowe przesłony. Idealnie pod tym kątem prezentują się lampy OLED, w jakich wskaźnik olśnienia jest znacznie najniższy. Prawidłowo dopasowane światło to gwarancja niezwykłej aranżacji, jednak przy oświetleniu toalety bezwzględnie trzeba mieć również na uwadze bezpieczeństwo.

Oświetlenie łazienkowe stanowi częstokroć o charakterze naszej toalety. Inaczej wyglądają wnętrza oświetlone punktowym sufitowym światłem, odwrotnie bocznymi kinkietami, a jeszcze inaczej dekoracyjnymi plafonierami w kształcie kryształowych żyrandoli.
Kupując baterię wannową bądź prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ również głowica prysznicowa. Jeśli jest odpowiednio skonstruowana, zwiększa oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Dodatkowo w poszczególnych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Zapewniają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak i mocne – w formie biczów wodnych. Do wyboru mamy także baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalistycznych otworach lub wolnostojące. Różne elementy baterii zużywają się w różnym czasie. Sprawdźmy zatem, czy równie długa gwarancja obejmuje jednocześnie głowice czy przełączniki. Warto także upewnić się, gdzie poszczególny towar został stworzony. Zdarzają się niestety takie firmy, jakie kupują kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – zamieniają głowice na trwalsze i wyprzedają, jako towar Polski. Niektóre z takich baterii dotrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Warto przy zakupie pamiętać, że dobrzy producenci na własne towary dają przeważnie dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różnorodne kolory – od standardowego chromu bądź złota, poprzez modne – czerń lub biel, aż po innowacyjne – czerwone, niebieskie, a nawet fioletowe. Przy aranżacji wnętrza należy przewidzieć rozmieszczenie przyłączy wody pod odpowiednio wybrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych warto kierować się regułą: iż im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im cięższa bateria, tym trwalsza i szczelniejsza. Baterie o większej wadze mają większe ściany, dzięki czemu są mniej wrażliwe na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w obecnych czasach łazienkę bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka różnorodność najprzeróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien a także kabin prysznicowych, że jedynym hamulcem może tu być tylko i wyłącznie budżet, jaki planujemy wyłożyć na baterie.

You may also like...