Zlewozmywaki granitowe – co musisz wiedzieć?

Dziś zlewozmywaki mogą być stworzone nie jedynie z metalu, ale również z kamienia, co naturalnie podkreśla ich wartość estetyczną. Zlew granitowy już od jakiegoś czasu stał się znakiem powodzenia oraz wyśmienitego smaku.
Zlewy podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem surowców, z których są zrobione. W tej dziedzinie powiększa się zakres materiałowy, technicy a także inżynierowie z roku na rok prześcigają się w projektach, jakie jeszcze nowe produkty zastosować do produkcji elementów kuchennych. Zlewozmywaki kuchenne granitowe zasadniczo cechuje większa cena od stalowych, ale nie można zapominać tym, że granit jest surowcem niezwykle trwałym. Zachętą dla wielu Pań może stanowić też fakt, iż nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków i śladów wody po zmywaniu naczyń. W następnej kolejności dzielimy zlewozmywaki pod kątem ilości posiadanych komór. Nowatorskie zlewozmywaki granitowe dwukomorowe a także jednokomorowe znajdują różnorodne grono odbiorców. Szeroki zlewozmywak granitowy dwukomorowy przeważnie nabywają kilkuosobowe rodziny, w których tradycją jest wspólne biesiadowanie, po jakim pozostają całe sterty naczyń do umycia i uporządkowania. Te zlewy są bardzo pojemne oraz praktyczne w użytkowaniu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy pojedyncza opcja zlewu. Konieczność dopasowania zlewozmywaka do specyficznych rozwiązań architektonicznych w domu w obecnych czasach nie stanowi już kłopotu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, że Kontrahent ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych oraz przemysłowych. Dzięki temu zlew można postawić np. w rogu kuchni. To znakomicie rozwiązanie dla kuchni o niedużych rozmiarach. Postawiony tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób bardzo dyskretny. Najważniejsze, iż nie będzie przeszkadzał w dotarciu do innych sprzętów oraz elementów urządzenia kuchni, lodówki, gazówki, zmywarki, itp. Na estetyczny zlewozmywak kamienny nie warto żałować wydatków. Jest to najczęściej dobry zakup na wiele lat.

Zlewozmywaki kuchenne są dostępne w sklepach z armaturą w różnych kształtach a także kolorach. Posiadają również różną wielkość, natomiast to nie wszystkie różnice między nimi.
Estetyczny projekt a także nowoczesny design jest zdecydowanie jedną spośród ich największych zalet zlewozmywaków granitowych. Tańszą alternatywą dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to materiał mineralny, z jakiego są stworzone i stosunek procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z którą jest łączony, by zachować szczelność oraz gęstość struktury. Zlewozmywaki granitowe wykonane są z granitu i posiadają wyższą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest niewątpliwie więcej żywicy poliestrowej aniżeli w zlewach granitowych. Traktuje to swoje wady oraz zalety. Zaletą zlewozmywaków granitowych stanowi ich efektowniejszy design a także większa trwałość na zadrapania, jednak kompozytowych – duża elastyczność, która sprawia, iż są niezwykle wytrzymałe na pęknięcia mechaniczne. W dzisiejszej kuchni codziennie rozwija się życie rodzinne. Niesłychanie ważny wydaje się więc dobór tych elementów, które narażone są na częstą eksploatację oraz te które przez długie lata winny nie wyłącznie wykonywać swoją funkcję, ale także pozostawać eleganckie. Zlewozmywak stalowy jest jednak bardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni oraz nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak produkty granitowe. Jeśli wybierzemy już zlew, konieczny okaże się również zakup baterii kuchennej. Wybrać możemy rozwiązania klasyczne, instalowane w z boku bądź korzystające z fotokomórki. Na rynku jest tak dużo modeli zlewozmywaków, że każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnik oszczędnych, minimalistycznych kształtów (i minimalnych cen), jak i osoby poszukujące oryginalnych, designerskich zlewów do swojej jadalni.

You may also like...